Ondra a Lukáš

Spread the love

                       Tip na zvířátko      AUTOŘI: Ondřej a Lukáš H.

Chtěli byste nějaký tip na domácího mazlíčka? Pokud ano, tak to jste na správné stránce. Chtěli bychom vám doporučit zvířátko, které je hlodavec. Je to křeček syrský. Po narození je úplně bez srsti. Je úplně slepý a stará se o něj maminka.

Křečka máme doma a je s ním velká zábava. Vzali jsme si ho od nějakých lidí, kteří křečky chovali a narodilo se jim hodně mláďátek. Pojmenovali jsme ho Freda. Křeček potřebuje hodně věcí, ve kterých by mohl prolézat, zkoumat je, kousat je a taky potřebuje hodně prostoru k pohybu, aby se nenudil. Napřed náš křeček běhal v kolečku, ale to už ho nebaví. Můžete mu také pořídit písečnou koupel. To je takový jemný písek, který nasypete třeba do nějaké krabičky, položíte krabičku do klece, a bude hotovo.                  

 Když jsi křečka přivezete k sobě domů, musíte na něj pomalu. Musí si na vás zvyknout, aby věděl že mu nechcete ublížit.

 A co křečkovi dávat k jídlu? Nejlepší je mu koupit směs pro hlodavce, v tom je všechno, co potřebuje. Jednou za čas mu můžete dát kousek usušeného chleba nebo rohlíku. Můžete mu také každý den dát kousek nějakého ovoce nebo zeleniny. Můžete mu také koupit granule pro křečky, které mu budou moc chutnat. Když třeba na tři dny musíte odjet, můžete mu koupit tyčinku, aby se mohl krmit sám. Co ale křečci nesmí? Citrusy, sladké potraviny a slané potraviny.  

                               Soutěž      AUTOR: Ondřej H.

Jak se jinak říká křečkovi syrskému?

  1. Křeček modrý
  2. Křeček zlatý
  3. Křeček hnědý

Odpovědi na soutěžní otázku posílejte na email:

redakce.detidete

m@seznam.cz

Vylosovanému výh

erci pošleme drobnou odměnu.

Mám rád rozhlas. Jsem moderátor v Českém rozhlase Rádio Junior a natáčím knižní recenze. Také se starám o tento web a píšu články do časopisu Děti dětem z Prahy 5. Pokud mi budete chtít něco sdělit tak mi napište na email: ondra.holan@kapsar.cz